Ndërlidhjet

Nis pagesa e taksave në Jarinjë e Bërnjak


Jarinjë - foto arkivi
Nga sot, në pikat kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, përkatësisht në Jarinjë dhe Bërnjak, ka nisur pagesa e taksës doganore për mallrat që importohen nga Serbia në Kosovë.

Zbatimi i dispozitave për qarkullimin e mallrave dhe kapitalit në veri të Kosovës parashihet me marrëveshjet e arritura në Bruksel.

Mjetet e mbledhura nga këto taksa do të transferohen në Fondin për Zhvillimin e Veriut.
XS
SM
MD
LG