Ndërlidhjet

Irani “kap” spiunin që punonte për Britaninë


Iran
Irani thotë se ka arrestuar një spiun që ka punuar për agjencinë britanike të inteligjencës MI6, në qytetin Kerman.

Mediat iraniane thonë se spiuni i dyshuar ka pranuar se ka qenë në kontakt me agjentët britanikë në Iran dhe jashtë tij.

Lajmi vjen në kohën kur Irani dhe Britania kanë ndërmarrë hapa për të riparuar marrëdhëniet diplomatike, pasi Londra ka mbyllur ambasadën e saj në Teheran në vitin 2011.
XS
SM
MD
LG