Ndërlidhjet

Sulme në Afganistan, civilë dhe policë të vrarë


Afganistan - foto arkivi
Zyrtarët afganë thonë se tetë persona kanë humbur jetën nga dy shpërthime të ndara në provincat lindore të Afganistanit.

Ministria e Brendshme ka thënë se katër civilë janë vrarë kur makina e tyre ka hasur në një bombë në anë të rrugës në qarkun Shegal të provincës Kunar.

Në provincën fqinje Nangarhar kanë humbur jetën katër policë, pasi makina e tyre po ashtu ka hasur në një pajisje shpërthyese.
XS
SM
MD
LG