Ndërlidhjet

Së paku 25 të vrarë në Irak


Irak
Sulmet në Irak kanë vrarë sot së paku 25 persona.

Shpërthime të makinave bomba ka pasur në disa lagje të Bagdadit, në Salahedin, Tikrit dhe Mosul.

Në mesin e të vrarëve ka civilë, forca të sigurisë, si dhe sulmues.

Iraku ka qenë vatër e sulmeve të vazhdueshme me bomba që nga muaji prill, prej kur janë vrarë më se 5,500 persona, sipas njoftimeve të OKB-së.
XS
SM
MD
LG