Ndërlidhjet

Vriten 4 ekspertë për çmontimin e bombave në Pakistan


Pakistan
Një bombë në anë të rrugës ka vrarë të hënën një ekspert të njohur për çmontimin e bombave dhe tre kolegë të tij, në qytetin Peshauar të Pakistanit.

Abdul Haq dhe ekipi i tij kanë qenë në rrugë për të çmontuar një pajisje shpërthyere, kur makina e tyre ka hasur në një bombë të telekomanduar.

Haq ka çmontuar mbi 60 bomba në karrierën e tij.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë asnjë grup.
XS
SM
MD
LG