Ndërlidhjet

Arrestohen djemtë e tre ministrave turq


Ilustrim
Policia turke ka arrestuar djemtë e tre ministrave të kabinetit, nën akuzat për mitmarrje, të cilat lidhen me tenderë publikë.

Reuters, duke u thirrur në mediat turke, raporton se tre të arrestuarit janë djemtë e ministrit të Brendshëm, ministrit të Ekonomisë dhe ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit të Qytetit.

Policia nuk ka pranuar të komentojë raportet.
XS
SM
MD
LG