Ndërlidhjet

Prishtinë: Në aerport filluan aterimet dhe fluturimet


Pamje e Aeroportit Ndërkombëtar Adem Jashari në Prishtinë
Në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës, Adem Jashari, kanë filluar të realizohen aterimet dhe fluturimet, bënë të ditur për Radion Evropa e Lirë, zyrtarja për informim në Aeroportin e Prishtinës, Valentina Gara.

“Aktualisht të gjitha fluturimet janë duke u realizuar dhe kjo do të vazhdojë deri në orën 15:00, meqë sipas meteorologëve dukshmëria deri atë kohë do të jetë e përshtatshme për fluturime dhe aterime”, thotë Gara.

Për shkak të mjegullës së dendur, prej dje pasdite e deri sot në orën 12:00, nuk ka pasur asnjë aterim apo fluturim në këtë aeroport.
XS
SM
MD
LG