Ndërlidhjet

Filipine: 4 të vrarë nga të shtënat në aeroport


Filipine - foto arkivi
Katër persona janë vrarë, përfshirë një kryetar bashkie, nga të shtënat në aeroportin ndërkombëtar të Manilas në Filipine.

Zyrtarët thonë se personat e armatosur, të veshur me uniforma policore, kanë qëlluar majorin e qytetit Labangn, Ukor Talumpan, dhe gruan e tij, duke dalë nga terminali 3.

Të dy ata kanë vdekur, ashtu si edhe dy persona të tjerë, përfshirë një foshnje 18-muajshe.

Personat e armatosur janë arratisur.

Autoritetet thonë se po hetojnë motivin e të shtënave.
XS
SM
MD
LG