Ndërlidhjet

Brahimi: Nuk ka marrëveshje për ta ftuar Iranin


Lakhdar Brahimi
I dërguari i Ligës Arabe dhe i Kombeve të Bashkuara për Sirinë, Lakhdar Brahimi, thotë se negociatorët kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për pjesëmarrjen eventuale të Iranit, në bisedimet ndërkombëtare paqësore për Sirinë, që mbahen në Gjenevë, më 22 janar të vitit të ardhshëm.

Këtë deklaratë, zoti Brahimi e dha sot, pas takimit me delegacionet e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.

Sipas Brahimit, Shtetet e Bashkara nuk janë të bindura se pjesëmarrja e Iranit “do të ishte gjë e drejtë”.
XS
SM
MD
LG