Ndërlidhjet

Arrestohen dy të dyshuar për krime në Srebrenicë


Srebrenica
Autoritetet në Bosnjë kanë arrestuar dy të dyshuar për krime lufte, të kryera në rajonin e Srebrenicës, gjatë vitit 1992.

Të arrestuarit V.D. (1967) dhe M.M. (1970) dyshohet se kanë kryer veprën penale të krimeve kundër njerëzimit.

Ata do t’i dorëzohen prokurorit, i cili edhe do të caktojë masën e paraburgimit, thuhet në njoftimin e Prokurorisë së Bosnjës.
XS
SM
MD
LG