Ndërlidhjet

Tajlandë: 29 të vdekur në aksidentin me autobus


Foto ilustruese
Policia në Tajlandë thotë se 29 persona kanë vdekur kur një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një përroskë, në pjesën verilindore të vendit.

Zyrtarët thonë se vozitësin e autobusit mund ta ketë zënë gjumi.

Sipas dëshmitarëve, autobusi ka qenë duke ecur me shpejtësi të lartë në kohën e aksidentit.

Autobusi kishte 40 pasagjerë brenda.
XS
SM
MD
LG