Ndërlidhjet

Vriten tre ushtarë të huaj në Kabul


Kabul
Së paku tre ushtarë të huaj janë vrarë nga një sulm vetëvrasës në Kabul.

Lajmi është konfirmuar nga policia afgane dhe nga forca e NATO-s në Afganistan.

Kjo e fundit nuk ka zbuluar identitetin apo nacionalitetin e të vrarëve.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë talibanët, përmes një komunikate dërguar gazetarëve.
XS
SM
MD
LG