Ndërlidhjet

Rusia teston me sukses raketën balistike


Ilustrim
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se ka testuar me sukses raketën balistike interkontinentale RS-12M “Topol”.

Ministria ka thënë se raketa është lëshuar të premten nga baza Kapustin Yar në Astrakhan dhe se ka goditur objektivin e saj në Saru-Shagan, në Kazakistan, me “saktësinë e dëshiruar”.
XS
SM
MD
LG