Ndërlidhjet

Mbi 100 të arrestuar në aksionin anti-drogë në Serbi


Aleksandar Vuçiq
Në aksionin e quajtur “Rrufeja 1”, i cili synon shkatërrimin e grupeve narkotike, policia në Serbi ka arrestuar deri më tash 128 persona, në mesin e tyre edhe shefa të njohur të narko-mafisë.

Zëvendëskryeministri i parë serb, Aleksdandar Vuçiq, ka thënë se në aksion janë kapur edhe disa vrasës serikë, njerëz që kanë plaçkitur dhe kanë mbajtur armë pa leje.

“Narko dilerëve u premtoj ferr, ky nuk është fundi”, ka thënë Vuçiq në konferencën me gazetarë.
XS
SM
MD
LG