Ndërlidhjet

Eksploziv pranë shtëpisë së Musharrafit


Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf.
Policia e Pakisanit ka thënë se ka gjetur eksploziv pranë shtëpisë së ish-presidentit Pervez Musharraf, në Islamabad.

Zyrtarët policorë kanë çaktivuzuar 2.5 kg material shpërthyes, por nuk e kanë të qartë se kush e ka vendosur atë.

Musharraf duhet të paraqitet para gjykatës më 1 janar, nën akuzat për tradhti të lartë dhe disa akuza të tjera që lidhen me sundimin e tij më 1999-2008.

Paraqitja e mëparshme e tij para gjykatës, më 24 dhjetor, është shtyrë, për shkak të kërcënimit me bombë.
XS
SM
MD
LG