Ndërlidhjet

Hospitalizohet Barbara Bush


ShBA - (M-D) Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara Michelle Obama, ish-Zonja e Parë Laura Bush, ish-Zonja e Parë Hillary Clinton, ish-Zonja e Parë Barbara Bush dhe ish-Zonja e Parë Rosalynn Carter (Ilustrim)
Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara Barbara Bushështë hospitalizuar në Houston për t’u trajtuar nga disa probleme respiratore.

88 vjeçja Barbara Bushështë gruaja e George H.W. Bush, që ishte presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara, dhe e ëma e George W. Bush, presidentit të 43-të të ShBA-së.

Barbara Bush u bë e njohur dhe e dashur për opinionin publik amerikan si një grua gjeniale, e cila qëndronte “me këmbë në tokë”, dhe adhuruese e madhe e kopshtarisë.

Ajo mbahet mend edhe për një koment të saj, kur kishte thënë seështë më shumë e interesuar që të kujdeset për kopsthin e saj sesa t’i ndihmoj bashkëshortit të saj që të drejtoj Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
XS
SM
MD
LG