Ndërlidhjet

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar sulmin në Bejrut, i cili ka vrarë gjashtë persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë.

Sekretari i përgjithshëm, Ban Ki-moon, ka thënë se sulmi i së enjtes pasqyron një përshkallëzim shqetësues të dhunës në Liban.

Ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve që të veprojnë me përmbajtje.

Shpërthimi ka ndodhur pak ditë pas vrasjes së ish-ministrit të Financave, Mohamad Chatah, një një tjetër sulm në Bejrut.

Chataah ka qenë kritik i hapur i presidentit sirian, Bashar al-Assad.
XS
SM
MD
LG