Ndërlidhjet

Kryeministri indian do largohet


Kryeministri i Indisë, Manmohan Singh.
Kryeministri i Indisë, Manmohan Singh, ka thënë se do të japë dorëheqje pas zgjedhjeve që do të mbahen këtë vit.

Singh, 81 vjeç, ka thënë se “do të dorëzojë stafetën” te një kryeministër i ri, edhe nëse partia e tij merr pushtetin për një mandat të tretë.

Singh ka gëzuar reputacion të shkëlqyer, ndonëse trashëgimia e tij është zbehur me një varg skandalesh korrupsioni dhe rritje të ngadalësuar të ekonomisë.
XS
SM
MD
LG