Ndërlidhjet

Anija kineze bllokohet në Antarktik


Anija kineze "Snow Dragon" në Antarktik
Anija kineze, e cila ka ndihmuar në shpëtimin e pasagjerëve nga një anije ruse, e bllokuar në Antarktik, është bllokuar edhe vetë nga akulli.

Javën e kaluar, anija “Snow Dragon” ka ofruar helikopterët e saj për të nxjerrë 52 pasagjerët nga anija "Akademik Shokalskiy".

Megjithatë, kapiteni i anijes kineze i ka thënë Autoritetit të Sigurisë Detare të Australisë se anija e tij është e sigurt dhe se nuk ka nevojë për ndihmë, edhe pse është e mbërthyer në akull.
XS
SM
MD
LG