Ndërlidhjet

Ndërron jetë këngëtari Phil Everly


Ilustrim
Phil Everly, i cili së bashku me vëllain e tij Don kanë përbërë grupin Everly Brothers, ka vdekur në moshën 74-vjeçare.

Njëri nga grupet më me ndikim në muzikën rock dhe country, në vitet 1950 dhe 1960, ka prodhurar hitet: “Bye Bye Love”, “Wake Up Little Susie”, “All I Have To Do Is Dream” e të tjera.

Phil Everly ka vdekur të premten si pasojë e problemeve me mushkëritë.
XS
SM
MD
LG