Ndërlidhjet

Bie ndërtesa në Indi, vdesin 7 punëtorë


Indi - foto arkivi
Së paku shtatë punëtorë kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë bllokuar kur një ndërtesë, në ndërtim e sipër, është rrëzuar në qytetin e Indisë, Goa.

Policia lokale thotë se 40 puëntorë mund të jenë të bllokuar nën rrënoja dhe paralajmëron për rritje të numrit të viktimave.

Ekipet e shpëtimit janë duke përdorur vinça dhe buldozerë për të zhvendosur rrënojat dhe për të liruar të bllokuarit.
XS
SM
MD
LG