Ndërlidhjet

Së paku 10 të vrarë në Pakistan


Pakistan
Së paku dhjetë njerëz janë vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në veriperëndim të Pakistanit.

Zyrtarët thonë se në mesin e të vrarëve ka gra dhe fëmijë.

Shpërthimi ka ndodhur në shtëpinë e një plaku fisnor në provincën Khyber, pranë kufirit me Afganistanin.

Zona kontrollohet nga grupi militant Lashkar-e-Islam.
XS
SM
MD
LG