Ndërlidhjet

Kapet një vajzë 8 vjeçe me jelek vetëvrasës


Afganistan
Policia në Afganistan ka arrestuar një vajzë 8 vjeçe, të veshur me jelek vetëvrasës.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme afgane, Sediq Sediqi, i ka thënë BBC-së se vajza është kapur në provincën Helmand dhe ka pasur qëllim të sulmojë një postbllok të policisë.

Sediqi ka thënë se vajza besohet të jetë motra e një komandanti taliban, i cili e ka nxitur atë të kryejë sulm vetëvrasës.
XS
SM
MD
LG