Ndërlidhjet

Jahjaga uron besimtarët ortodoksë


Presidentja Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar besimtarët ortodoksë dhe qytetarët me rastin e Krishtlindjes ortodokse.

“Të gjithë besimtarëve ortodoksë dhe qytetarëve të Republikës së Kosovës u shpreh urimet e mia më të përzemërta me rastin e festës së Krishtlindjes ortodokse”.

“Uroj që këtë ditë feste ta kaloni në atmosferë mirëkuptimi e dashurie për njëri-tjetrin, në gëzime, me familjet dhe me më të dashurit tuaj”, thuhet pos tjerash në urimin e Jahjagës.
XS
SM
MD
LG