Ndërlidhjet

Miliona të krishterë ortodoksë në gjithë globin po festojnë Krishtlindjet.

Autoritetet kosovare kanë uruar besimtarët, duke i cilësuar Krishtlindjet si festë të paqes, dashurisë dhe përqafimit të vlerave njerëzore.

Në Rusi, presidenti Vladimir Putin ka ndjekur meshën në një kishë të qytetit Soçi, i cili muajin e ardhshëm do të jetë nikoqir i Lojërave Olimpike Dimërore.

Në Egjipt, festimet janë mbajtur nën masa të rrepta të sigurisë, nga frika se militantët islamikë mund të sulmojnë kishat.
XS
SM
MD
LG