Ndërlidhjet

Japoni: Shpërthim në Mitsubishi, 5 të vrarë


Flamuri i Japonisë - foto ilustruese
Një shpërthim në një fabrikë kimike në Japoninë qendrore ka vrarë sot pesë punëtorë dhe ka plagosur së paku 10 të tjerë.

Shpërthimi ka ndodhur në fabrikën Mitsubishi të prefekturës Mie.

Hetuesit dyshojnë se ai është shkaktuar si pasojë e një reaksioni kimik që ka përfshirë hidrogjenin.

Të vdekurit dhe të plagosurit besohet të jenë të gjithë punëtorë të fabrikës.
XS
SM
MD
LG