Ndërlidhjet

Rohani dhe Netanyahu ndjekin Forumin në Davos


Ilustrim
Zyrtarë të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës kanë thënë se presidenti i Iranit, Hassan Rohani, dhe kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, do të marrin pjesë në takimin e sivjetmë.

Agjenica iraniane e lajmeve Mehr ka thënë se Rohani do të ndjekë Forumin e Davosit, i cili zhvillohet nga 22 deri më 25 janar.

Reuters ka cituar një zëdhënëse të komitetit organizator në Davos të ketë konfirmuar se Rohani dhe Netanyahu do të ndjekin ngjarjen.
XS
SM
MD
LG