Ndërlidhjet

Kacin: Serbisë s’i kanoset rikthimi i vizave


Jelko Kacin
Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, dhe zëvendëskryeministri Aleksandar Vuçiq janë takuar ndaras me raportuesin e Parlamentit Evropian për Serbinë, Jelko Kacin.

Sipas mediave serbe, Kacin ka thënë se Serbia nuk është në rrezik për pezullimin e regjimit pa viza dhe se ajo ka kapacitete për të zgjidhur problemin e azilkërkuesve të rremë.

“Besoj se kryeministri i Serbisë, i cili është edhe ministër i policisë, nuk do të bëjë marrëzi dhe të lejojë rikthimin e vizave”, ka thënë Kacin, raportojnë mediat serbe.
XS
SM
MD
LG