Ndërlidhjet

Ish-ylli i basketbollit amerikan, Denis Rodman ka kërkuar falje për udhëtimin e tij kontravers në Korenë e Veriut, dhe për mos ofrimin e ndihmës për misionarin e burgosur amerikan në këtë shtet.

Pas një jave të gjatë në Korenë e veriut, ish-lojtari i Chicago Bulls i tha gazetarëve “më vjen keq që s’arrita të bëjë gjë”.

Rodman bashkë me një ekipë të ish-lojtarëve të NBA, që kishte marr me vete në Korenë e Veriut, kanë zhvilluar një ndeshje ekzibicioniste për nder të ditëlindjes së sundimtarit koreano-verior Kim Jong Un.
XS
SM
MD
LG