Ndërlidhjet

Kinë: 14 të vrarë në një sallë të kumorës


Kinë - foto ilustruese
Katërmbëdhjetë njerëz janë vrarë nga një shpërthim në një sallë të paligjshme të lojërave të fatit në Kinë.

Shërpthimi ka ndodhur jashtë qytetit Kaili dhe shkaku i tij është duke u hetuar.

Policia beson se eksplozivi është vendosur qëllimisht dhe incidentin është duke e trajtuar si krim.

Kumora është e paligjshme në Kinë dhe operacionet e tilla kryesisht lidhen me krimin e organizuar.
XS
SM
MD
LG