Ndërlidhjet

Probleme teknike në video-projektin në hapësirë


Ilustrim
Kosmonautët kanë instaluar të premten dy kamera jashtë Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, me kërkesë të një firme kanadeze për të incizuar video-pamje.

Por, ata janë detyruar të tërheqin pajisjet, pasi lidhjet elektrike kanë dështuar.

Zyrtarë të NASA-s kanë thënë se komandanti i Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, Oleg Kotiv, dhe inxhinieri Sergey Ryazanskiy, të dy nga Rusia, janë duke punuar në projekt.
XS
SM
MD
LG