Ndërlidhjet

Shpërthim në Liban, tre të vrarë


Liban, 16 janar 2014.
Tre persona janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i makinës bombë në Luginën Beka të Libanit.

Raportet thonë se sulmi ka ndodhur në qytetin Hermel, që është bastion i lëvizjes militante të Hezbollahut.

Një burim i sigurisë ka thënë se shpërthimi ka ndodhur pranë një ndërtese qeveritare.

Libani është prekur shunë nga lufta civile në Sirinë fqinje, ku Hezbollahu ka dërguar luftëtarë dhe këshilltarë ushtarakë.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG