Ndërlidhjet

AAK dënon “aktin kriminal” ndaj Janiqijeviqit


Pranë vendit ku është vrarë Dimitrije Janiqijeviq
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur shqetësimin e thellë për vrasjen e këshilltarit komunal të Mitrovicës Veriore, Dimitrije Janiqijeviq.

AAK e konsideron këtë akt kriminal si sulm ndaj jetës së qytetarit të Kosovës, kundër institucioneve demokratike të Kosovës dhe kundër përpjekjeve për ndërtimin e paqes dhe mirëqenies për të gjithë qytetarët e Kosovës.

AAK po ashtu kërkon nga institucionet e rendit që sa më parë të gjejnë aktorët e këtij krimi dhe t'i sjellin ata para drejtësisë.
XS
SM
MD
LG