Ndërlidhjet

Pakistan: Sulm në një qendër islamike, 5 të vrarë


Pakistan
Një shpërthim i madh në një qendër islamike në Peshauar të Pakistanit ka vrarë së paku pesë njerëz dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë.

Besimtarët kanë qenë të mbledhur në qendrën Tablighi Markaz kur bomba ka shpërthyer.

Policia beson se bomba, e barabartë me pesë kg TNT, ka qenë e fshehur në një fuçi nafte në qendër.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.
XS
SM
MD
LG