Ndërlidhjet

13 afganë dhe të huaj të vrarë në Kabul


Kabul, 17 janar 2014.
Policia në Afganistan thotë se së paku 13 afganë dhe të huaj kanë vdekur nga sulmi në një restorant në Kabul.

Sulmi me bombë dhe armë zjarri ka pasur në shënjestër një restorant të njohur libanez, në zonën ku janë të vendosura edhe misionet diplomatike.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Kryeqyteti afgan ka qenë shpesh cak i sulmeve vetëvrasëse apo atyre me bomba.
XS
SM
MD
LG