Ndërlidhjet

BE pezullon disa sanksione ndaj Iranit


Teheran, 20 janar 2014
Bashkimi Evropian ka vendosur të hënën të pezullojë disa nga sanksionet që ka ndaj Iranit, pas zbatimit të marrëveshjes nga ana e Teheranit për të kufizuar programin bërthamor.

Agjencitë botërore të lajmeve citojnë një deklaratë me shkrim të BE-së, në të cilën pos tjerash thuhet se pezullimi vlen për një periudhë prej gjashtë muajsh dhe është rezultat i një Plani të Përbashkët Veprimi.
XS
SM
MD
LG