Ndërlidhjet

Policia rreh dy gazetarë të REL-it në Ukrainë


Dmytro Barkar dhe Igor Iskhakov
Dy gazetarë që punojnë për shërbimin ukrainas të Radios Evropa e Lirë janë arrestuar nga policia, janë rrahur dhe më pas liruar.

Policia ka arrestuar korrespindentin Dmytro Barkar dhe kameramanin Ihor Iskhakov derisa kanë mbuluar përleshjet e fundit të demonstruesve dhe policisë në Kiev.

Të dy gazetarët kanë thënë se janë rrahur nga policia.

Zëdhënësja e policisë, Inna Hamaliy, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se Iskhakov dhe Barkar janë arrestuar si “dëshmitarë”.
XS
SM
MD
LG