Ndërlidhjet

Kosovë: Shënohet 8 vjetori i vdekjes së Rugovës


I ndjeri Ibrahim Rugova - presidenti i parë i Kosovës
Në Kosovë sot shënohet tetë-vjetori i vdekjes së presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Udhëheqës institucionesh dhe drejtues të partive politike do ta shënojnë këtë ditë me homazhe dhe një akademi përkujtimore.

Zoti Rugova ndërroi jetë më 21 janar të vitit 2006, pas një beteje me kancerin në mushkëri.
XS
SM
MD
LG