Ndërlidhjet

Në Bruksel shqyrtohet Kapitulli i 35-të


Bruksel
Në Bruksel shqyrtohet sot Kapitulli i 35-të, i cili në bisedimet e Serbisë me Bashkimin Evropian i kushtohet Kosovës.

Delegacioni serb drejtohet nga minsitri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, dhe këshilltari i presidentit të Serbisë, Marko Gjuriq.

Sipas mediave serbe, qëllimi i këtij takimi është që të shqyrtohet përparimi i deritashëm në dialogun Prishtinë-Beograd dhe të definohen sfidat në këtë proces.

Serbia ka nisur të martën bisedimet për përafrim me BE-në.
XS
SM
MD
LG