Ndërlidhjet

Kërcënohen komitetet olimpike në Evropë


Soçi
Komitetet olimpike kombëtare në gjithë Evropën kanë thënë se kanë marrë emaile që kërcënojnë atletët e tyre me sulme terroriste.

Zyrtarët kanë thënë se mesazhet u bëjnë thirrje delegacioneve të sportit që të qëndrojnë larg Olimpiadës Dimërore, e cila nis më 7 shkurt në Soçi të Rusisë.

Vendet te të cilat janë dërguar këto emaile, përfshijnë Hungarinë, Gjermaninë, Austrinë dhe Italinë.
XS
SM
MD
LG