Ndërlidhjet

Mbi 140,000 të zhevendosur nga Ramadi dhe Falluxha


Falluxha
Në qytetin Ramadi të Irakut janë rikthyer luftimet, ndërsa dhjetëra mijëra njerëz kanë lënë shtëpitë.

Radio Iraku i Lirë raporton për shpërthime dhe bombardime të rënda, pas dy ditësh qetësi relative.

Gjendje e tensionuar raportohet edhe në Falluxha.

Kombet e Bashkuara kanë thënë sot se mbi 140,000 njerëz janë larguar nga këto dy qytete prejse militantët e Al-Kaidës kanë marrë kontrollin e disa pjesëve të tyre, më 30 dhjetor.
XS
SM
MD
LG