Ndërlidhjet

Daçiq: Zgjedhjet eventuale të mos dëmtojnë dialogun


Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq.
Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka shfaqur shpresën se zgjedhjet e paralajmëruara të jashtëzakonshme parlamentare në Serbi nuk do të ngadalësojnë rrugën evropiane të Serbisë dhe as dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Siç theksohet në kumtesën e Qeverisë së Serbisë, e cila transmetohet nga B92, Daçiq e ka bërë këtë deklaratë gjatë takimit me ambasadorin amerikan në Beograd, Michael Kirby.

Daçiq po ashtu ka thënë se orientime strategjike të Serbisë janë reformat, jeta me e mirë për qytetarët dhe anëtarësimi në Bashkimin Evropian.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG