Ndërlidhjet

Daft Punk - fitues kryesor i çmimeve Grammy


Grammy
Grupi francez Daft Punk ka qenë fituesi kryesor i çmimeve Grammy.

Grupi i muzikës elektronike ka fituar pesë çmime, përfshirë atë për albumin e vitit.

Para të pranishmëve, dyshja ka kënduar hitin e saj kundër homofobisë “Same Love”, së bashku me këngëtaren Madonna.

Në tubimin vjetor të industrisë amerikane të muzikës janë shfaqur së bashku në një performancë edhe dy të mbijetuarit e grupit Beatles, Paul McCartnery dhe Ringo Starr.
XS
SM
MD
LG