Ndërlidhjet

Arabia Saudite zoton $4 miliardë shtesë për Egjiptin


Ilustrim
Arabia Saudite pritet që t’i dhurojë Egjiptit mbi 4 miliardë dollarë shtesë në ndihma, për të formuar depozitat e bankës qendrore dhe prodhimet e naftës, lajmërojnë mediet lokale të enjten.

Sipas gazetës shtetërore Al Ahram, pakoja e ndihmës do të merr vulën përfundimtare javën e ardhshme.

Duke cituar burime anonime, ky medium shkruan se gjatë javës së ardhshme kryeministri i përkohshëm egjiptian Hazem el-Beblawi pritet të vizitojë mbretërinë saudite për të diskutuar në detaje ndihmën shtesë.
XS
SM
MD
LG