Ndërlidhjet

KQZ: U certifikuan kandidatët për kryetar të Mitrovicës Veriore


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, në takimin e sotëm, ka marrë vendim për certifikimin e subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre përkaktës, për zgjedhjet për kryetar të Komunës Mitrovica Veriore.

Në listën e certifikuar gjenden kandidatët Musa Miftari (LDK), Florent Azemi (PDK), Oliver Ivanoviq (IQ SDD) dhe Goran Rakiq (IQS).

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën Veriore do të mbahen më 23 shkurt.
XS
SM
MD
LG