Ndërlidhjet

Dëmtohen dy makina në fshatin shqiptar të Shkupit


Ilustrim
Të paktën dy vetura janë dëmtuar të premten mbrëma në fshatin Llokë të Shkupit, njoftojnë mediet lokale.

Banorët e këtij fshati, me shumicë shqiptare thonë të jenë frikësuar nga sulmi që ata e përshkruajnë se është kryer nga një grup të rinjsh.

Policia është ende duke e hetuar incidenti dhe nuk ka dal me ndonjë shpjegim zyrtar, ndërsa banorët shqiptarë akuzojnë huliganët për këtë sulm.

Sipas raporteve të para, xhamat e një kamioni dhe një veture janë thyer, por të lëduar nuk ka.
XS
SM
MD
LG