Ndërlidhjet

Tunizi - Vriten 3 veta gjatë operacionit policor


Ilustrim
Të paktën një oficer tunizian i policisë është vrarë dhe dy militant të dyshuar islamist janë vrarë gjatë konfrontimit mes tyre, në një operacion policor në Tunis, raportojnë mediet.

Sipas forcave të rendit, operacioni është zhvilluar në një paralagje të kryeqytetit.

Qe nga viti i kaluar, ushtria tuniziane ka nisur një ofensivë kundër grupeve islamiste radikale.

Kjo pasi, Shtetet e Bashkuara kanë shpallur lëvizjen tuniziane Ansar al-Sharia si organizatë terroriste.
XS
SM
MD
LG