Ndërlidhjet

Rritet numri i të vrarëve nga sulmet në Bagdad


Ilustrim
Nga makina bombë e cila ka shpërthyer në mengjes pranë zonës së gjelber në Bagdad, ka marr jetën e të paktën 22 vetave dhe janë plagosur 30 të tjerë.

Zona e gjelbër në Bagdad është pranë zyrës së kryeministrit dhe disa ambasadave perëndimore.

Një nga bombat raportohet se ka shpërthyer përballë Ministrisë së Punëve të Jashtme.
Një tjetër makinë bombë ka shpërthyer jashtë një restorant.

Kurse, një tjetër shpërthim ka ndodhur në afërsi të sheshit Khullani në qendër të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG