Ndërlidhjet

Vazhdon protesta para Rektoratit


Ilustrim
Studentë të Universitetit “Hasan Prishtina” në Prishtinë dhe përfaqësues nga shoqëria civile po protestojnë para ndërtesës ssë Rektoratit të Universitetit.

Ata po e vazhdojnë protestën duke kërkuar dorëheqjen e rektorit, Ibrahim Gashi, dhe hetime për avancimet "me punime të botuara nëpër revista fiktive".

Policia e Kosovës për të siguruar ndertesën e Rektoratit po qëndron para hyrjes së ndërtesës.
XS
SM
MD
LG