Ndërlidhjet

Garat e para olimpike në Sochi nisin sot


Ilustrim
Ngjarjet e para të garave në Lojërat Dimërore 2014, pritet të nisin sot në Sochi, të Rusisë, edhe pse ceremonia e hapjes solemne të olimpiadës është caktuar për të premtën.

Orari i garave për të enjten, përfshinë skijimin me stil të lirë, snoëboard, e patinazh.

Presidenti rus Vlladimir Putin ka bërë një inspektim të mërkurën në fshatin olimpik, duke deklaruar se Rusia është gati për të mikpritur lojërat.

Flakadani olimpik ka arritur të enjten në Sochi, pasi ka udhëtuar rreth 65,000 kilometra, përfshirë edhe përmes Polit të Veriut, dhe një vizitë në hapësirë tek kosmonautët rus.

Lojërat pritet të mbyllën më 23 shkurt.
XS
SM
MD
LG